Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Dźwirzyno

Dźwirzyno plaża z lotu ptakaNieopodal (ok 12 km) znacznego miasta w tej części naszego wybrzeża – Kołobrzegu umiejscowiona jest wieś rybacka a jednocześnie miejscowość letniego wypoczynku Dźwirzyno. Dźwirzyno leży jednocześnie nad Bałtykiem i jez. Resko Przymorskie. Miejscowość leży wzdłuż szosy łączącej Mrzeżyno z Kołobrzegiem, jaka w Dźwirzynie nazywa się ul. Wyzwolenia.

Przy niej rośnie szesnaście leciwych, przeszło 250-letnich dębów – pomników natury. Ościenne jezioro  Resko łączy się z morzem poprzez Kanał Resko. W XV stuleciu jezioro miało ujście w okolicach współczesnego Mrzeżyna – w Regoujściu. Działał w tamtym miejscu prężnie port i bojący się konkurencji Kołobrzescy mieszczanie zablokowali go, topiąc u jego wejścia statki z kamieniami. Mieszkańcy Trzebiatowa w okolicy współczesnego Mrzeżyna wykopali przekop budując nowe ujście Redze. Z kolei kanał Resko powstał dzięki przerwaniu przez sztormowe wody Bałtyku mierzei oddzielającej jez. Resko od Bałtyku. Dzięki temu mógł powstać port.

Letnisko Dźwirzyno

Współcześnie w Dźwirzynie funkcjonuje rybacki port. W XIX stuleciu, z racji rozkwitu komunikacji, do miejscowości zaczęli zjeżdżać pierwsi letnicy. Oczarowała ich piękna, o jasnym, drobnym piasku, dość szeroka plaża. Można na niej, oczywiście oprócz kąpieli morskich i plażowania, grać w siatkówkę plażową, a w wakacje odbywa się tu „Bieg ku słońcu” o puchar wójta gminy Kołobrzeg. Ponad plażą można dodatkowo przyglądać się zmaganiom motolotniarzy. Plażę od wioski oddziela całkiem wysokie (do 16 metrów) pasmo wydm z sosnowym lasem. Z kolei na wodach Bałtyku i jeziora Resko można oddawać się coraz bardziej popularnemu w Polsce windsurfingowi. Resko to też miejsce dla uprawiania innych sportów wodnych a również wędkarstwa.

Dźwirzyno posiada również status uzdrowiska – wspomaga się tu leczenie chorób układu krążenia i oddechowego. Z czasem popularniejsze stają się wczasy lecznicze i dużo ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów a również domów gościnnych organizuje propozycję ukierunkowaną na kuracjuszy.

Dźwirzyno rozporządza różnorodną bazą noclegową, której oferty można odnaleźć tutaj: www.dzwirzyno.net.pl/noclegi/wszystkie. Składają się na nią przede wszystkim pensjonaty, domy wczasowe, domki, ale nie brak też wygodnych apartamentów. Dźwirzyno to również miejsce, w którym organizowane są kolonie, obozy dla dzieci.

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem