Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Rusinowo

Rusinowo nad morzemRusinowo to mała wioska położona pomiędzy jeziorami Wicko i Kopań. Chociaż wieś została założona w niewielkiej odległości od morza, to z roku na rok wczasowa jej część do niego się zbliża – z ulic: Sosnowa, Wczasowa, Bursztynowa, Perełkowa i północna część ul. Letniskowej do plaży jest ok kilometra.

Plaża w Rusinowie to świetne miejsce dla urlopowiczów lubiących przestrzeń – plaża jest niezatłoczona, na dodatek jest piaszczysta i szeroka. Na plażę, np z odleglejszych części Rusinowa, można podjechać samochodem, można go zaparkować w pobliżu plaży, na placu po dawnym drogowym odcinku lotniskowym.

W Rusinowie nie odnajdziemy wielu zabytków (miłośników architektury zapraszamy do odwiedzenia Darłowa) niemniej jednak warto zwiedzić miejscowy kościół. Pierwsza świątynia funkcjonowała już w XV-tym wieku, ale została rozebrana, a w jej miejsce postawiono (w 1873 roku) jednonawowy (na planie prostokąta), ceglany kościół. Przy zachodniej ścianie, częściowo wtopiona w fasadę, stoi wysoka na 42 metry wieża, zwieńczona ośmiobocznym hełmem w kształcie ostrosłupa, krytym łupkiem. W kościele znajdują się również dziesięciogłosowe organy z czasów budowy kościoła.

Rusinowo to normalne, małe letnisko – ożywa w sezonie letnim. Rusinowo Domki Letniskowe to najczęściej wyszukiwana fraza pośród osób szukających noclegu w tej małej miejscowości. Poza domkami w Rusinowie znajdziemy również gospodarstwa agroturystyczne, pokoje i kwatery. Rusinowo to cisza i spokój – kiedy jednak zatęsknimy za dźwięcznym letniskiem w każdej chwili możemy wybrać się do Darłowa czy Jarosławca.

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem