Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Tatry

tatryNa południu naszego kraju piętrzą się góry o charakterze alpejskim, jakie przez mieszkańców terenów nizinnych uważane są za jedyne „prawdziwe” w naszym kraju – to Tatry – choć nie są to jedyne góry typu alpejskiego w Polsce. Przez łańcuch górski wiodą przepiękne szlaki z przepięknymi widokami, tu i ówdzie pobłyskują górskie jeziorka, w których odbijają się dumne szczyty.

Pogoda w Tatrach jest dosyć chimeryczna, a o miejscowym klimacie mówi się: „9 miesięcy zimy, reszta – same lato„. Latem turyści docierają niemal do każdego zakątka gór, zimą przybywają tu miłośnicy białego szaleństwa, których kusi sława Zakopanego-zimowej stolicy Polski.

Nosal (1206 m n.p.m.) od dawien dawna słynie jako jeden z bezkonkurencyjnych punktów widokowych w sąsiedztwie Zakopanego. Rozciąga się stąd doskonały widok nie tylko na całą Dolinę Bystrej, ale także na część Tatr Wysokich ponad Doliną Gąsienicową i Tatry Zachodnie. U podnóży okazałych szczytów rozciągają się malownicze łąki i tereny rolnicze.

W Dolinie Pięciu Stawów Polskich jest (wbrew nazwie) nie pięć, a sześć pięknych jezior: Przedni Staw, Mały Staw, Wielki Staw, Czarny Staw, Wole Oko i Zadni Staw. W dolinie Roztoki z wysokości prawie 70 m spada najwyższy wodospad w Tatrach – Siklawa Czarny Staw Gąsienicowy, niedaleko schroniska Murowaniec, jest jednym z największych jezior w Tatrach, którego powierzchnia wynosi 17,8 ha, a głębokość osiąga ponad 50 metrów. Ładnie prezentuje się przed południem, w promieniach Słońca. Dolina Kościeliska jest uważana za jedną z niezwykłych dolin w Tatrach. Występuje tu wiele interesujących form skalnych charakterystycznych dla skał wapiennych, np. Raptawicka Turnia. To druga co do wielkości doliną w polskiej części gór, wielkością ustępuje tylko Dolinie Chochołowskiej. Hala Gąsienicowa jest największym w polskich Tatrach węzłem szlaków turystycznych, więc latem pojawia się tutaj około 0,5 mln osób.

Jeśli szukasz noclegu w Tatrach odwiedź stronę: www.wczasy.net.pl/tatry

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem