Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Mrzeżyno

MrzeżynoMrzeżyno już od wieków średnich stanowiło port morski – handlowy i rybacki – dla okolicznego Trzebiatowa. Port rozwijał się tak dynamicznie, iż mieszczanie z Kołobrzegu, bojąc się jego supremacji w 1456 roku zatopili u jego wejścia statki wypełnione kamieniami, by go zablokować. Jednakże mieszkańcy Trzebiatowa postanowili odzyskać dostęp do morza i rok później przekopali nowe, krótsze ujście Regi do morza. Równolegle zbudowano nowy port oraz wioskę – dzisiejsze Mrzeżyno.

Po dzień dzisiejszy port użytkują mrzeżyńscy rybacy. Na nieszczęście wejście do portu posiada nieprawidłowy układ falochronów i tworzą się w nim płycizny. Do portu mogą wchodzić jedynie jednostki o zanurzeniu do dwóch metrów. Działa tu także przystań jachtowa, która zdoła przyjąć do 40 jachtów. Z portu można również wypłynąć na wycieczkę po morzu.

Letnisko Mrzeżyno

Mrzeżyno dość wcześnie zaczęło aktywność letniskową. Pierwszy Dom Zdrojowy zaczął działać na początku XIX w., a w 1840 roku było to już znane nadmorskie kąpielisko. Na dodatek w 1912 r. doprowadzono kolej wąskotorową z Trzebiatowa – to również przyczyniło się do zwiększenia ruchu turystycznego. Do dzisiaj mnóstwo letników wybierając noclegi nad morzem postanawia wybrać Mrzeżyno.

Mrzeżyńska piaszczysta plaża podzielona jest Regą na kąpielisko wschodnie i zachodnie. Na Mrzeżyno Wschód wiedzie pięć przejść – w tym 2 przystosowane dla niepełnosprawnych – za to na zachodnią plażę można dotrzeć przy falochronie zachodnim. Miejscowe władze rewelacyjnie dbają o higienę plaż skutkiem tego kąpielisko wielokrotnie wyróżniane było Błękitną Flagą.

Mrzeżyno jawi się jako miejsce wakacyjnego odpoczynku skierowane w największej części dla rodzin z dziećmi. Okoliczne lasy sprzyjają jeździe na rowerze, spacerom. Na rzece Rega można pływać kajakiem. W Wakacje działa w tym miejscu wesołe miasteczko – ukochana atrakcja dzieci. Funkcjonuje tutaj niemało lokali gastronomicznych, a na bazę noclegową składają się głównie ośrodki wczasowe, pensjonaty, domy wczasowe oferujące kwatery oraz pokoje w Mrzeżynie. Znajdziemy tu również wiele kempingów oraz pól namiotowych.

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem