Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Pogorzelica

PogorzelicaW gminie Rewal, mniej więcej 8 kilometrów w kierunku wschodnim od Rewala wśród lasów sosnowo – świerkowych znajduje się mała miejscowość wczasowa – Pogorzelica. W kierunku Zachodnim od Pogorzelicy leży Niechorze – miejscowości oddziela kanał Liwka łączący jez. Liwia Łuża z morzem.

Lokalizacja w oddaleniu od dużych miast, pośród żywicznych lasów sprzyja wypoczynkowi. Nie brakuje w tej okolicy szlaków i ścieżek turystycznych. Miejscowość jest więc znakomita na zielone szkoły, letnie kolonie dla dzieci i młodzieży oraz rodzinne wczasy. Od lat organizowane są tu harcerskie obozy pod namiotami.

We wsi Pogorzelica funkcjonuje także dużo ośrodków sanatoryjnych, SPA – większość z nich działa przez cały rok. Wspomaga się w nich leczenie chorób układu oddechowego, krążenia. Nie brakuje też zabiegów kriogenicznych, inhalacji, czy kąpieli borowinowych. Gros ośrodków przyjazna jest osobom niepełnosprawnym.

Jeżeli chodzi o wycieczki – można udać się, choćby piechotą, do latarni morskiej w Niechorzu. wykonany z cegły budynek, stanowiący podstawę latarni, znajduje się na urwisku. Wieża o wysokości 36 metrów początkowo ma przekrój kwadratowy, następnie zmienia się w ośmiokątny. Latarnia jest udostępniona do odwiedzania dla wczasowiczów, niestety, z uwagi na swą popularność, w szczycie sezonu trzeba chwilę poczekać, aby wspiąć się na taras widokowy, za to widok z niego wynagradza poniesiony trud.

Pogorzelica atrakcje turystyczne

Brzeg morza to kluczowa przyczyna przyjazdu do Pogorzelicy. Szeroka, piaszczysta plaża z skarpowym brzegiem. Żeby zejść na plażę należy pokonać urwisko, w sezonie urlopowym wyznaczane jest tu strzeżone kąpielisko o długości ok 100 m. Bezsprzeczną ciekawostką, szczególnie dla dzieci, jest przebiegająca w tej okolicy, działająca linia kolei wąskotorowej z Niechorza do Gryfic. W Wakacje kursuje dawny skład ciągnięty przez zabytkową ciuchcię na trasie Pogorzelica – Trzęsacz. Na marginesie, warto zwiedzić atrakcyjne pozostałości kościoła w Trzęsaczu.

Pogorzelica oferuje bogatą oraz rozmaitą bazą turystyczną. Oprócz wspomnianych poprzednio ośrodków SPA i infrastrukturą kolonijną na noclegi w Pogorzelicy składają się jeszcze domki letniskowe, domy wypoczynkowe, kwatery prywatne i pokoje.

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem