Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Niechorze

Niechorze plaża i latarnia morskaNiechorze to nadbałtycka miejscowość wypoczynkowa, do której pierwsi turyści zaczęli przybywać już w połowie XIX-tego w. Niechorze leży na Wybrzeżu Rewalskim, między morzem i jeziorem Liwia Łuża. Oczywistym jest, że gros przyjeżdżających do Niechorza przybywa aby skorzystać z nadmorskiej plaży. Latem, w Niechorzu działa kąpielisko morskie obejmujące 100 metrów brzegu.

Plaża w Niechorzu jest szeroka, czysta i piaszczysta, można na niej spotkać barwne łodzie rybaków. Klifowy brzeg (22 m) , pod którym znajduje się plaża, został zabezpieczony przed obsuwaniem ciężką , betonową opaską. Dodatkowo, aby chronić klif, wybudowano trzy betonowe mola, które załamują fale morskie.

Pod koniec XIX wieku uruchomiono pierwszą, zachodnią linię Gryfickiej Kolei Wąskotorowej łączącą Niechorze z Gryficami. Na początku następnego wieku Niechorze połączono z Trzebiatowem przez Pogorzelicę. Do dzisiaj pozostał, umiejscowiony nad jeziorem, dworzec kolejki wąskotorowej, a sama kolej przemianowana została na Nadmorską Kolej Wąskotorową i funkcjonuje do dziś, stając się jedną z atrakcji turystycznych Zachodniego Pomorza.

Nad Niechorzem dumnie góruje wieża latarni morskiej. Zespół latarni morskiej został wybudowany w latach 1863-1866. Do zespołu, prócz latarni, zaliczane są dodatkowo: dom latarników, dwa budynki gospodarcze, oraz ogród z murowanym ogrodzeniem i furtkami. Nieopodal latarni znajduje się Park Miniatur Latarni Morskich. To miejsce należy bezwzględnie odwiedzić. Znajdziemy tutaj modele wszystkich latarni morskich naszego wybrzeża. Każda jest dokładnie odwzorowana. Następnym ciekawym miejscem znajdującym się nieopodal latarni morskiej jest Motylarnia. To miejsce, w którym można zobaczyć między innymi jak z kokonu wykluwają się motyle, poznać ich zwyczaje i odkryć tajemnice. Jakie motyle tutaj zobaczymy? Na przykład: Motyle Sowie, Jesienny Liść, Niebieski Tygrys z Azji, afrykański Monarcha czy pochodzący z Ameryki Łacińskiej Blue Morpho.

Warto także udać się do Muzeum Rybołówstwa Morskiego, które znajduje się przy Al. Bursztynowej 28. W muzeum odbywają się spotkania, wykłady, warsztaty a nawet spektakle teatralne. Prócz ekspozycji stałej poświęconej rybołówstwu morskiemu, Muzeum Rybołówstwa Morskiego organizuje liczne ekspozycje czasowe.

Jeśli szukasz noclegu w Niechorzu sprawdź TUTAJ.

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem