Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Rewal

RewalRewal to siedziba nadmorskiej gminy w woj. zachodniopomorskim, równocześnie to jedno z bardziej rozpoznawalnych wczasowisk. Pierwsi letnicy pojawili się w Rewalu już w latach 30. XIX stulecia, a w 1914 roku w Rewalu odpoczywało już ponad dwa tysiące urlopowiczów, zwłaszcza mieszkańców Berlina i pobliża.

Wczasowisko zlokalizowane jest na wysokiej skarpie, a główne zejście na piaszczystą plażę kieruje oddanymi do użytku w 2009 r. schodami z miejscem widokowym – ukochanym przez turystów miejscem, przede wszystkim odwiedzanym o zmierzchu. Na plaży przykuwa uwagę również przystań rybacka wraz z kutrami rybackimi, z którymi letnicy nadzwyczaj często się fotografują. W pobliżu bazy rybackiej umiejscowiono postument Rybaka i Aleja Zakochanych razem z ławką Romea i Julii.

Poprzez letnisko przechodzi także sprawna wciąż, zabytkowa Nadmorska Kolej Wąskotorowa, w wakacyjne weekendy warto wybrać się Ciuchcią Retro, zaprzęgniętą w „ciuchcię” z z lat 50-tych, na wycieczkę do ościennych letnisk. Gmina kładzie także ogromny nacisk na aktywny odpoczynek. Rewal Bike System to platforma wypożyczania rowerów, działająca w miejscowościach gminy Rewal, popularyzująca ekologiczny rodzaj przemieszczania się i odwiedzania ościennej okolicy. Przekonującą zaletą tej wypożyczalni jest fakt, że rowery można wypożyczyć w jednej z miejscowości zaś zwrócić w innej. Oprócz tego, za przewożenie pojazdu z Rewal Bike System nie pobiera opłat Nadmorska Kolej Wąskotorowa.

Rewal to krzykliwy kurort z mnogością kawiarń, straganów z pamiątkami, miejsc rozrywki, dorożkami oraz z wesołym miasteczkiem. To dodatkowo miejscowe centrum kulturalne, zwłaszcza w okresie letnim. Z rewalskiego amfiteatru rozbrzmiewa muzyka bez mała przez cały sezon wakacyjny – ma miejsce w tej okolicy 30 – 50 imprez artystycznych. Mieli swoje koncerty tutaj na przykład Golec uOrkiestra, Bajm, Kayah, Trubadurzy, a też Goran Bregović lub The Animals. Wczasowisko zaprasza też na koncerty gwiazd kabaretu – byli tu Rak, OTTO, Koń Polski, Jerzy Kryszak.

Noclegi w Rewalu to przeróżna propozycja dostosowana do potencjału ekonomicznego i preferencji wczasowiczów. Odszukamy tutaj pensjonaty, domy wypoczynkowe oraz gościnne, pokoje i kwatery i campingi i pola namiotowe.

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem