Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Trzęsacz

Trzęsacz - ruiny kościołaTrzęsacz to chyba najbardziej rozpoznawalna miejscowość turystyczna w nadmorskiej gminie Rewal. Tą popularność zawdzięcza resztkom kościoła wybudowanego w wiekach średnich. Kościół został postawiony ok 2 km od klifu, ale z biegiem lat morze zabierało wybrzeże i już w 1820 roku od skarpy kościół rozdzielało jedynie 13 m. Bałtyk był niepowstrzymany i w 1901 r. runęła pierwsza, północna ściana kościoła. Ostatnie osunięcie było w 1994 roku zostawiając zaledwie resztki ostatniej południowej ściany. Obecnie urwisty brzeg jest rzetelnie zabezpieczony przed destrukcyjną działalnością morza.

Po obejrzeniu resztek kościoła, warto udać się do kościoła w centrum miejscowości bądź kompleksu pałacowo folwarcznego z II połowy osiemnastego wieku z obszernym ogrodem w którym znajdują się leciwe lipy drobnolistne – pomniki flory.

Trzęsacz to naturalnie też uroki plażowania i kąpieli morskich – plaża jest strzeżona oraz piaszczysta z kolorowymi kamykami. Co prawda, na plażę, ze względu na wysoki klif, kierują strome schodki, jednak za to na ich przedłużeniu, zlokalizowano punkt widokowy, można z tego miejsca zachwycać się panoramą otoczenia i resztek kościoła.

Kolejną ciekawostką tej nadmorskiej miejscowości stanowi, ciągnąca się tędy, działająca, linia kolejki wąskotorowej z Niechorza do Gryfic. W czasie wakacji warto udać się na przejażdżkę składem w stylu retro holowanym przez lokomotywę parową na trasie Trzęsacz – Pogorzelica – przede wszystkim dzieci będą zadowolone z tej wyprawy.

Przebywając w Trzęsaczu warto wybrać się do okolicznego ośrodka hippicznego. Warto tutaj skorzystać z lekcji jeździectwa, lub doskonalić swoje umiejętności hippiczne.

Rozważając powyższe atrakcje wczasowiska należy zastanowić się czy nie należałoby się wybrać się do Trzęsacza na wczasy. Noclegi w Trzęsaczu, tak jak w wielu morskich wczasowiskach, to bogata oferta tak jak pod względem finansowym tak jak i pod względem proponowanego komfortu oraz standardu.

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem