Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Pustkowo

PustkowoPustkowo to mała wioska (nieco ponad 120 mieszkańców) znajdująca się pomiędzy Trzęsaczem i Pobierowem, w nadmorskiej gminie Rewal. Wiele kąpielisk w miejscowościach gminy, w tym Pustkowo, było wielokrotnie promowanych renomowaną Błękitną Flagą.

Lokalizacja w gminie Rewal ma także inne plusy – w niewielkiej odległości, w Trzęsaczu (ok 1,5 kilometra) położona jest stacja Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Latem można udać się na wycieczkę składem retro z zabytkowym parowozem na trasie Pogorzelica – Trzęsacz. W rewalskiej gminie działa także sieć rowerowych wypożyczalni, oczywistą zaletą wypożyczalni jest fakt, iż rowery można wynająć w jednej z miejscowości a oddać w zupełnie innej. Dodatkowo, za przewóz roweru z rewalskiej wypożyczalni nie obciąża opłatami Rewalska Kolej.

Gdy ktoś wybiera noclegi nad morzem to oczekuje plaży. Plaża w Pustkowie leży u podnóża niewysokiej skarpy, jest piaszczysta a także całkiem szeroka. Następnym atutem dla rodzin z małymi dziećmi i niepełnosprawnych osób jest wejście na brzeg morski dopasowane dla wózków. Strzeżony fragment kąpieliska ma długość 200 m. Jest tu też wiele trenów dogodnych do spacerów.

Od paru lat Pustkowo ma nietypową atrakcję – to kopia krzyża, jaki znajduje się na Giewoncie. Zlokalizowany on jest tuż przy morzu, na skarpie. Nawiązuje on do słów papieża Jana Pawła II, mówiącym o krzyżu na Giewoncie – że patrzy na Polskę od szczytów Tatr aż po Bałtyk.

Pustkowo to także dobra baza wypadowa dla wczasowiczów, którzy ubóstwiają odwiedzać okolicę. Do Międzyzdrojów i Świnoujścia jest mniej więcej 40 kilometrów, w przeciwnym kierunku, w analogicznej odległości leży Kołobrzeg. Za to, w Dziwnowie (ok 15 km), można wybrać się w rejs po Bałtyku bądź zal. Kamieńskim.Pustkowo dysponuje całkiem dużą bazą gastronomiczną, na którą składają się raczej nieduże obiekty: smażalnie ryb, bary z letnimi ogródkami, budki z hamburgerami i goframi, lodami. Noclegi w Pustkowie to przede wszystkim domy gościnne, domki wakacyjne, kwatery i pokoje oraz pola namiotowe.

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem