Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Rogowo

RogowoMiędzy Mrzeżynem na zachodzie a Dźwirzynem na wschodzie, w niewielkiej odległości od Kołobrzegu (około 15 km), nad brzegiem Bałtyku leży niewielka wioska wypoczynkowa – Rogowo. Miejscowość leży również w pobliżu jez. Resko Przybrzeżne

Historia

Historia osady sięga XV stulecia. W owym czasie kołobrzescy mieszczanie zablokowali port morski w Regoujściu, topiąc u jego wejścia statki z kamieniami. Wybudowano nowy port w sąsiednim Mrzeżynie wykopując nowe ujście Regi, a ludzie zaczęli osadzać się w okolicach obecnej wioski Rogowo. Przed wojną działał tu niemiecki garnizon plot, a na jeziorze Resko baza dla łodzi latających. Do końca XX wieku istniała tutaj polska jednostka wojskowa.

Letnisko Rogowo

Z zasadniczej ulicy osady Rogowo, komunikującej Dźwirzyno z Mrzeżynem nad morski brzeg jest jedynie 200 – 300 metrów. Tutejsza plaża jest piaszczysta a także szeroka. Do tego, nie ma tu wielkich tłumów wczasowiczów, nawet w szczycie sezonu. W pobliskim jeziorze można łowić ryby na wędkę czy też uprawiać sporty wodne (windsurfing, kitesurfing, żeglarstwo). Na rzece Rega zaś, urządzane są spływy kajakowe.

Jak to bywa, letniska w większości wypadków, proponują wypoczynek skierowany do określonej grupy wczasowiczów. Rogowo wybiorą raczej osoby ceniące ciszę, wczasowicze z dziećmi i seniorzy. Nie ma w tym miejscu głośnych klubów, dyskotek, za to pobliże lasów i jeziora inspirujące do spacerów oraz wycieczek rowerowych. Działa tu całkiem duży Wojskowy Dom Wczasowy (nie jedynie dla „wojskowych”), jednakże oprócz niego, noclegi w Rogowie to przede wszystkim pensjonaty, domki letniskowe i kempingowe, domy wypoczynkowe proponujące pokoje i kwatery, a również kempingi.

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem