Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Sianożęty

Sianożęty - widok z lotu ptakaNiedaleko Kołobrzegu (mniej więcej 10 km w kierunku wschodnim), w niewielkiej odległości od Ustronia Morskiego (ok 1 km) leżą Sianożęty – niewielka miejscowość wakacyjna. Położenie nad Zatoką Pomorską, w rejonie, gdzie często występują sztormy i wieją ostre wiatry od strony morza, sprawia iż powietrze w okolicy Kołobrzegu przesycone jest jodem.

Analizy potwierdzają, iż w tej okolicy jego stężenie jest największe, a jod ma lecznicze cechy – jego niedostatek zaś rodzi schorzenia tarczycy.

Sianożęty mają niezmiernie dobra lokalizację nie tylko jeśli chodzi o sąsiedztwo Kołobrzegu, lecz także bliskość plaży. Od głównej ulicy przechodzącej przez wioskę plażę oddziela tylko 400 metrów lądu, a część ośrodków wczasowych znajduje się jeszcze bliżej. Z Sianożęt na plażę wiodą trzy, w ostatnim czasie wyremontowane, oznaczone przejścia. W okolicznym Ustroniu znajduje się także molo. Plaża w Sianożętach jest dość szeroka i piaszczysta.

Sianożęty mają również inne atrakcje aniżeli tylko plaża. W sąsiedniej miejscowości Bagicz zlokalizowane jest lotnisko budowane od 1935 roku dla niemieckiej Luftwaffe, a po 1945 roku zajmowała je Armia Czerwona. Od 2012 roku funkcjonuje tam lotnisko turystyczne, powinno ono obsługiwać ruch turystyczny oraz czarterowy samolotów zabierających do dwudziestu osób. Można stąd przelecieć się samolotem albo motolotnią i podziwiać widoki z lotu ptaka. Dodatkową atrakcję stanowi pobliska stadnina koni, lub kursująca pomiędzy Sianożętami oraz Ustroniem Morskim kolejka drogowa. Jeśli mówimy o wycieczkach, to będąc w Sianożętach warto wybrać się na oglądanie Kołobrzegu, można wypłynąć stąd w niedługi rejs po Bałtyku. Można również rozważyć wycieczkę promem odpływającym na Bornholm i spędzić tam dzień bądź dwa.

Sianożęty to nie gwarny kurort jak Ustronie Morskie czy Kołobrzeg, stąd też jest to znakomite miejsce na urlop z dziećmi. Baza noclegowa jest różnorodna (http://www.sianozety.pl/noclegi/wszystkie) i powinna spełnić wymagania większości, nawet wymagających turystów, przy tym jest na pewno tańsza aniżeli w oddalonym zaledwie o 10 kilometrów Kołobrzegu.

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem