Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Grzybowo

GrzybowoGrzybowo to nadbałtycka miejscowość leżąca wzdłuż drogi łączącej Mrzeżyno z Kołobrzegiem. Do Kołobrzegu – jego centrum – jest tylko 5 km. Grzybowo leży w bezpośrednim sąsiedztwie Bałtyku – nad Zat. Grzybowską, na obniżeniu nazywanym depresją grzybowską. Uformowały się w tej okolicy obszerne torfowiska – które kiedyś wykorzystywane były w charakterze opału, a później jako źródło substancji czynnych dla kołobrzeskiego uzdrowiska.

Pomimo tego że Grzybowo leży nad otwartym morzem, to tworzy ono tutaj wcięcie długie na około 7 kilometrów i szerokie na 800 metrów. Umiejscowienie to sprawia, że Bałtyk ma w tej okolicy wyższą temperaturę niż na kołobrzeskich kąpieliskach. Na grzybowską plażę prowadzi 5 oznakowanych wejść, latem działają tutaj cztery strzeżone plaże o długości 100 m każde. Plaże są dość szerokie (30-50 metrów), o szczególnie jasnym piasku – to zasługa kryształów kwarcu i cyrkonu obficie tutaj występujących. W trakcie jesiennych oraz wiosennych sztormów morze nanosi nowe, czyste powłoki piasku i przepłukuje ten, który już tam się znajdował. Dlatego też, tutejsze plaże są aż tak czyste. Pomiędzy Grzybowem a Dźwirzynem znajduje się odcinek plaży, jaki od 20-tu lat zajmują naturyści.

W Grzybowie znajdziemy też dużo lasów – nie jedynie sosnowych, rosną tutaj dęby, jarzęby, brzozy, a poszycie obrastają: paprocie (rzadki długosz królewski), pnącze wiciokrzew pomorski czy storczyk kruszczyk rdzawoczerwony. Grzybowo to także dobre miejsce na wycieczki piesze jak i rowerowe. Pieszo można iść np plażą do Kołobrzegu – a w tym miejscu czeka na nas wiele nadmorskich atrakcji specyficznych dla kurortów. W Kołobrzegu znajdziemy też dużo zabytków, muzeów, a także kin czy teatrów.

W Grzybowie działa przeróżna baza zarówno gastronomiczna jak i turystyczna. Różnorodną ofertę prezentującą noclegi w Grzybowie znajdziesz tutaj: www.grzybowo.info.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem