Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Kołobrzeg Podczele

Kołobrzeg PodczeleWspółcześnie Podczele stanowią wschodnią część Kołobrzegu – Kołobrzeg Podczele. Podczele to miejscowość o niezbyt dalekiej historii, stanęło jako zaplecze dla budowanego, dla lotnictwa III Rzeszy, od 1935 r. lotniska w pobliskim Bagiczu. Pobudowano tu osiedle garnizonowe, koszary oraz kasyno dla załogi lotniska. Pod koniec Drugiej Wojny Światowej Podczele łącznie z lotniskiem przejęła Armia Radziecka. Tak jak w wielu takich lokalizacjach w Polsce stanęło w tym miejscu samowystarczalne miasteczko radzieckie ze sklepami, szpitalem, szkołą a także blokowiskiem. Było tu około dwa tys. żołnierzy razem z rodzinami. W 1992 r. wraz z wycofaniem się Armii Radzieckiej z naszego kraju Podczele zostało włączone w granice administracyjne Kołobrzegu.

Dosyć szybko miejscowość została zamieszkałą. Przeważa tu dawna zabudowa powojskowa i po sowieckie bloki z wielkiej płyty. Zastaniemy tu także pozostałości zabudowy lotniczej – hangary, drogi kołowania, schrony. To także ciche oraz spokojne miejsce. Miejscowość odseparowana jest od Kołobrzegu rozlewiskiem słonych bagnisk – stanowiących utworzony w 1996 r. Ekopark Wschodni oraz lasem. Teren osiedla jest także fragmentem Parku Krajobrazowego – Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego.

Ten spokój uznają na pewno rodziny. Jest tu dużo miejsca do jazdy rowerem i rekreacji, a na miejscowej, piaszczystej plaży nie ma tłumów nawet w tzw. szczycie sezonu urlopowego. A jeśli komuś będzie tęskno za ciekawostkami ludnego letniska – może udać się do Kołobrzegu po atrakcje.

W Podczelu działają ośrodki wypoczynkowe, domy wypoczynkowe i dużo mieszkań prywatnych proponujących pokoje i kwatery. Przeróżną ofertę noclegów w Podczelu oraz Kołobrzegu odnajdziesz na stronie: www.kolobrzeg.info.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem