Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Puck

Puck

Nad zatoką Pucką, między Władysławowem i Gdynią położone jest około 11-to tys. miasto powiatowe – Puck. Dzieje Pucka sięgają XII w., a w I-szej poł. wieku XIII-tego otrzymał statut miasta. Puck przechodził z rak do rąk – rządzili nim Książęta Pomorscy, Zakon Krzyżacki, ba nawet król Szwedzki oraz oczywiście Prusacy i Polacy.

Dlatego też, w Pucku co i rusz spostrzegamy zabytki: szachulcowy szpital dla ubogich z XVII stulecia – w tej chwili Muzeum Ziemi Puckiej – kościół parafialny św. Piotra i Pawła z XIII wieku (do tego kościoła odbywa się tradycyjna pielgrzymka łodziami z Kuźnicy), zabytkowe kamienice miejskie z XVIII i XIX stulecia z XIX-wiecznym ratuszem miejskim. Oprócz tego, w miejscowości spotkać można specyficzne dla tego regionu chaty szachulcowe.
Puck to rzecz jasna cel wyjazdów wakacyjnych wielu naszych rodaków. Przyciąga ich dogodna lokalizacja Pucka, piaszczysty brzeg morski ze strzeżonymi kąpieliskami, molem spacerowym, malowniczym portem rybackim i mariną. Ze względu na położenie nad zatoką Pucką – najlepszym w naszym kraju miejscem do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu – miejscowe plaże pełne są kolorowych latawcy i żagli. Można tutaj także podziwiać ekskluzywne jachty pływające po zatoce, a również wybrać się stąd na wycieczkę po niej. Rzecz jasna w Pucku i okolicy wyznaczonych jest niemało szlaków do turystyki pieszej i rowerowej.
Wczasowicze rozważający noclegi nad morzem oraz decydujący się na Puck nie będą zawiedzeni. Czeka na nich rozmaita baza gastronomiczna: restauracje, lodziarnie, kawiarnie, smażalnie, bary i kioski z hamburgerami, kebabem i lodami. Równie przeróżna jest baza noclegowa. Stylowe apartamenty, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, domy gościnne, domki letniskowe jak i tanie kwatery prywatne – to wszystko tworzy noclegi w Pucku.

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem