Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Gdynia

Gdynia

Jedno z miast Trójmiasta – Gdynia to mające najwięcej mieszkańców miasto w naszym kraju nie będące miastem wojewódzkim – zamieszkuje je niespełna ćwierć miliona mieszkańców. Jest równocześnie najmłodszym miastem w Trójmieście – statut miasta Gdynia otrzymała w dwudziestoleciu międzywojennym.

Gdynia, chociaż jej historia sięga XIII w., zaczęła się tak naprawdę rozwijać dopiero w dwudziestoleciu międzywojennym. Decydująca była budowa portu morskiego i wojennego – umożliwiającego dostęp do Bałtyku II Rzeczypospolitej – zanim rozpoczęła się Druga Wojna Światowa mieszkało tu prawie 130 tysięcy mieszkańców.
Gdynia to drugi, biorąc pod uwagę przeładunek, polski port morski, specjalizujący się zasadniczo obsługą kontenerów. Równocześnie to główny port pasażerski trójmiasta, to stąd odchodzą do Szwecji promy. To także duży port rybacki, a na Oksywiu znajduje się port wojenny – główna baza morska Trzeciej Flotylli Okrętów Marynarki Wojennej. W Gdyni znajduje się także największa w Trójmieście marina. Może ona obsłużyć do 300 jednostek, o długości do 24 m oraz zanurzeniu do 3 metrów. Odbywa się tutaj dużo imprez żeglarskich jak np The Culture Tall Ships Regatta. Walorem mariny jest to, iż położona jest ona niemal w centrum Gdyni, w ciągu 10 minut żeglarze mogą dotrzeć się na centralne ulice Gdyni.
W Gdyni ma miejsce wiele wydarzeń kulturalnych – a najbardziej znany jest, odbywający się od 1986 roku, festiwal naszego filmu – Gdynia Film Festival – filmy konkurują o Złote Lwy – główną nagrodę.
Gdynia to dla dużej ilości mieszkańców Polski – miejsce odpoczynku nad Bałtykiem. Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji wyznacza tu 4 plaże w Gdyni: Śródmieście, Babie Doły, Redłowo oraz Orłowo. Długość zabezpieczanych plaż to 100-200 metrów, a na co dzień nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwa 35 ratowników.
W Gdyni każdy wczasowicz znajdzie dla siebie odpowiedni nocleg. Gdynia noclegi to luksusowe hotele i apartamenty, ośrodki wczasowe, domy gościnne i pensjonaty, a także kempingi.

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem