Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Łeba

Łeba hotel

Jeżeli rozważamy modne kurorty nadmorskie, na pewno w tym zestawie będzie Łeba. Miejscowość letniskowa zlokalizowana jest między dwoma jeziorami Sarbsko i Łabsko, a brzegiem Bałtyku. Ostatnio, w 2007 r., nieduża miejscowość obchodziła 650 rocznicę otrzymania statutu miasta, Łeba to też siedziba władz gminnych.

Na zachód od miasta rozpościera się Słowiński Park ze znanymi ruchomymi wydmami, jeziorem Gardno a także Łabsko. W kierunku wschodnim od miasta też chroni się naturę – w 1976 roku został utworzony Rezerwat Przyrody Mierzeja Sarbska z lesistymi wydmami.
W miejscowości z tak długą historią bez trudności natkniemy się na zabytki – np świątynię z XVII w. ukoronowany szkieletową wieżą z XVIII-tego wieku. Na zachodnim brzegu rzeki Łeba odnaleźć można resztki murów wcześniejszego, gotyckiej świątyni p.w. św. Mikołaja z XIV stulecia.
Niemniej jednak zabytki to nie najważniejszy powód odwiedzin tłumów urlopowiczów co roku. Jest nią morze oraz piaszczysty brzeg z wieloma atrakcjami. Łeba to więcej niż 10 km szerokich, o jasnożółtym, miałkim piasku plaż. W sezonie wakacyjnym zorganizowane są tu dwa rozległe pilnowane kąpieliska, a rozciągłość plaż sprawia, że każdy odszuka coś dla siebie – gwarne, kolorowe części, jak i bez mała puste, dzikie plaże.
Łeba to także miejsce aktywnego wypoczynku. Warto tu wybrać się na spacer jednym spośród ustalonych szlaków: północnym, spacerowym lub południowym – prowadzą one poprzez malownicze tereny, zwłaszcza do Słowińskiego Parku lub dookoła okolicznych jezior. Miejsce to znają także windsurferzy – organizowane są tu mistrzostwa, a na płytkim jeziorze Sarbsko działa szkółka windsurfingowa łącznie z wypożyczalnią sprzętu. Są tu także trasy dla kajakarzy o różnym szczeblu trudności, a wszystkich urlopowiczów zapraszają statki oferujące rejsy po jeziorze Łabsko i Bałtyku.
Łeba to jak najbardziej tłumny kurort, ze wszelkimi tego konsekwencjami. Odkryjemy tu bez liku wszelkich obiektów gastronomicznych, kafejek, restauracji, ogromną ilość punktów z pamiątkami oraz wieloraką bazę noclegową. Hotele, ośrodki wczasowe, domy gościnne, kwatery a również pokoje w Łebie. Jest tutaj wszystko o czym turyści tylko pomyślą.

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem