Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Kopań

KopańKopań to mała wioska nadmorska, zlokalizowana ok. trzy kilometry na wschód od Darłowa, na wzniesieniu – od którego pochodzi słowiańskie określenie osady oznaczająca wzniesienie. Z Kopania roztacza się ładny widok na Bałtyk a także okolicę. Kopań dawniej był osadą typowo rolną, współcześnie dynamicznie kształtują się w nim usługi turystyczne – powstają w tej miejscowości domy wypoczynkowe, pensjonaty, domki letniskowe i inne obiekty turystyczne – to wszystko tworzy bogatą ofertę noclegową (sprawdź ją na stronie: www.kopan.com.pl/noclegi/wszystkie). Pośród nowych obiektów mieszkalnych można dostrzec ciekawe przykłady zagród z XIX, a nawet XVIII w.

Kopań jest trochę oddalony od brzegu – w linii prostej do piaszczystego brzegu jest około 1,5 kilometra. Mimo to odległość tą można komfortowo przejść albo przejechać rowerem – cisza, spokój, piękna, bogata przyroda oraz świeże powietrze czynią taki 20-to minutowy spacer jest wielką przyjemnością, przede wszystkim że finałem jest wygodne, szerokie a także piaszczyste dojście na piękną plażę. Plaża w letnisku nie jest zbyt rozległa, ale natomiast czysta, piaszczysta i niezatłoczona nawet w sezonie urlopowym! Otaczające ją niewysokie wydmy z rosnącym lasem świerkowym, który napełnia tutejsze powietrze żywicznym zapachem.

Ciekawostką letniska jest także drugi akwen wodny – duże jezioro przymorskie o takiej samej nazwie jak miejscowość. Leży ono bliżej Kopania niż brzeg Bałtyku – ok. 0,5-1 km na wschód od miejscowości. Jezioro ukochali sobie specjalnie wędkarze (żyje tutaj wiele gatunków ryb) a także miłośnicy sportów wodnych. Latem pływa po nim co niemiara rowerów wodnych, żaglówek oraz innych jednostek wodnych. Zważywszy na sąsiedztwo Bałtyku, aura na jeziorze jest nieomalże stale taka jak na morzu – w następstwie tego ciągły wiatr i fala, które niesłychanie odpowiadają windsurferom. Również ich można często ujrzeć na jeziorze.

Właściwością przewodnią Kopania jest dominująca w tym miejscu spokój oraz cisza – wcale nie przypomina on hucznych kurortów nadmorskich. Sympatycy letnich ciekawostek zdołają z kolei spotkać je w okolicznym Darłowie.

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem