Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Ustronie Morskie

Ustronie Morskie plażaUstronie Morskie to nadmorska miejscowość wypoczynkowa położona w Zachodniopomorskiem, około 12 kilometrów na wschód od Kołobrzegu.

Ustronie Morskie stawia na wypoczynek aktywny oraz rodzinny. Nie jest tutaj tłumnie jak w dużych kurortach nadmorskich jak Międzyzdroje, Łeba czy Mielno. Poprzez Ustronie biegną szlaki tak rowerowe jak i piesze. Przykładowo jeden szlak prowadzi do jednych z najstarszych dębów u nas – ponad 800-letniego Bolesława a także powyżej 650- letniego Warcisława. Bolesław na wysokości 1,3 metra ma obwód prawie siedem metrów, a średnica korony to aż osiemnaście metrów.

Ustronie Morskie, to letnisko – a jeżeli letnisko – to właśnie plaża! Miejscowa plaża to oczywiście mnóstwo piasku, strzeżone kąpielisko oraz uroczy klif. Dodatkowo w Morze Bałtyckie wychodzi o długości 100 m molo. Dodatkową ciekawostkę na piaszczystym brzegu stanowi przystań rybacka i stojące na nim barwne kutry. W związku z tym w Ustroniu Morskim można skosztować świeżej ryby z pobliskich smażalni oraz wędzarni. Na brzeg morski z miejscowości urlopowiczów wiodą 3 zejścia z ulic Kościuszki, Okrzei oraz otoczenia przystani rybackiej. Większość urlopowiczów ucieszy niechybnie fakt, iż z zasadniczej ul. Wojska Polskiego na brzeg morza jest tylko trzysta metrów.

W pobliskiej miejscowości Bagicz (4km na zachód) położone jest lotnisko, kiedyś niemieckie, następnie radzieckie, a od 2012 roku turystyczne. Służy ono do obsługi ruchu turystycznego i czarterowego niedużych (do dwudziestu pasażerów) samolotów. jest możliwość skorzystania tutaj z lotów nad okolicą motolotnią albo samolotem.

Jeżeli, z kolei ktoś tęskni za zabytkami – znajdzie je w pobliskim Kołobrzegu. Stamtąd jest możliwość wypłynięcia w krótki rejs wycieczkowy po Bałtyku czy nawet wybrać się na wycieczkę na wyspę Bornholm.

Pomimo, iż nie jest to gwarny kurort, to odszukamy tu ośrodki wypoczynkowe, domy wypoczynkowe, pensjonaty, pokoje oraz kwatery oferujące noclegi w Ustroniu Morskim –> www.ustronie.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem