Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Unieście

UnieścieUnieście – letnia miejscowość morska, administracyjnie oddzielna, ale mimo to traktowana zazwyczaj z Mielnem jako kompleks. Jest to następstwem tego, iż oba letniska znajdują się obok siebie, a przez ich centra prowadzi jedna trasa, a wzdłuż niej, postawiono liczne sklepy, punkty gastronomiczne,obiekty noclegowe, rozrywkowe itd. Granica między wczasowiskami uległa zatarciu.

Wczasowisko jest nadzwyczajnie atrakcyjnie zlokalizowane – od północy graniczy z morzem, natomiast od płd – z rozległym jez. Jamno. Nadbałtycka plaża w Unieściu jest szeroka (30-45 metrów), na ogół piaszczysta, z ustalonym o długości 100 m, letnim kąpieliskiem. Przy plaży jest wiele budek z goframi, lodami, punktów gastronomicznych, barów, smażalni ryb. W Unieściu w latach dziewięćdziesiątych 20. w. wybudowano morską przystań rybacką, wyposażoną w wyciągarkę. W otoczeniu przystani, na plaży stacjonują kutry.

Letnicy, którzy nie pożądają ścisku na nadmorskiej plaży, mogą kroki swe skierować nad jez. Jamno. Na brzegach jeziora postawiono liczne przystanie żeglarskie, z uwagi na uprawiane w tym jeziorze sporty wodne. Na jeziorze można żeglować, pływać na rowerach wodnych, łodziach, kajakach itd. Przy długim trapie przystani Klubu Morskiego znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodniackiego, stąd też, w sezonie, zabierani są wczasowicze na rejsy po Jamnie statkiem wycieczkowym.

Unieście wraz z Mielnem to znaczący kurort letni, który – z racji wielu rozrywek, dyskotek, klubów – upodobali sobie przede wszystkim ludzie lubiący muzykę, taniec, zabawę i tzw. „nocne życie”. W sezonie miejscowość może ulokować naprawdę wielu turystów, ponieważ baza noclegowa jest w tym miejscu bardzo bogata i różnorodna. W Unieściu i Mielnie można wyszukać w zasadzie każdą kategorię noclegu – o różnorodnym komforcie, poziomie i w różnej cenie. Sprawdź ofertę noclegową –> www.mielno.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem