Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Sarbinowo

SarbinowoLeżące nad morzem Sarbinowo to jedna z ładniejszych miejscowości gminy Mielno. Choć dzisiejsze Sarbinowo położone jest w sąsiedztwie brzegu Bałtyku, to nie od zawsze tak było. Swego czasu, letnisko leżało około półtora kilometra od brzegu, lecz morze wymywało brzeg i aby chronić wieś na początku dwudziestego wieku wzniesiono mur długi na kilometr.

Do naszych czasów zachował się największy zabytek miejscowości – neogotycki kościół z 1856 r. Rok rocznie, latem – 15 sierpnia, odbywa się w tym miejscu festyn – odpust, który przyciąga tysiące wczasowiczów. W kościele umieszczone są także pamiętające dziewiętnasty wiek organy, za sprawą których świątynia staje się sceną mnogich koncertów znanych muzyków, śpiewaków operowych, chórów. Nie licząc świątyni w miejscowości spotkać można zabytkowe, XIX-wieczne chaty rybackie oraz pensjonaty z początku XX w.

W letnisku, na skutek jego lokalizacji, odnajdziemy naturalnie piaszczystą i czystą plażę – idealne miejsce do kąpieli słonecznych a także morskich. W sezonie na plaży funkcjonują bary, a dzieci znajdą dla siebie sporo atrakcji. Uwielbianą przez dzieci atrakcją miejscowości jest miniaturowe zoo, znajdujące się w okolicy głównego skrzyżowania Sarbinowo – Będzino. Na dużym, zielonym, ogrodzonym terenie łatwo spotkać można pawie, kury, bażanty, świnki wietnamskie czy kozy miniaturki. Entuzjastów koni zaprasza z kolei ościenna, nieduża stadnina.

Ze wsi Sarbinowo warto udać się w kierunku wschodnim na wycieczkę do pobliskiego Mielna przez Mielenko, Chłopy – to raptem 7 km, a w kierunku zachodnim do latarni morskiej w Gąskach (około 5 kilometrów).

Jeśli zaciekawiło Państwa Sarbinowo proszę odwiedzić stronę: www.sarbinowo.com.pl/noclegi/wszystkie prezentującą noclegi w Sarbinowie.

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem