Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Rowy

RowyRowy to najbardziej znana miejscowość letniskowa gminy Ustka. Typowy morski kurort – rozszczebiotany latem, a poza sezonem letnim żyje w nim mniej niż 500 mieszkańców. Zlokalizowana na mierzei Gardna, przy ujściu rzeki Łupawa. W tej okolicy znajduje się nieduży port. Miejscowa plaża to najogromniejsza atrakcja Rowów przyciągająca duże ilości wczasowiczów rok rocznie.

Szeroka, czysta, podzielona przez rzekę na fragment wschodni i zachodni plaża z 2 zorganizowanymi oraz strzeżonymi kąpieliskami. Kąpielisko na zachód od ujścia jest większe (400 m), lecz węższe, na początku piaszczyste, im dalej na zachód tym częściej pojawiają się kamienie, wiodą na nie 4 zejścia. Kolejne, mniejsze kąpielisko Rowy Wschód długie na 200 metrów, trochę szersze i o jednym przejściu z miejscowości. Bardziej na wschód, w granicach Słowińskiego Parku leży plaża nudystów.

Dodatkową atrakcją wsi Rowy jest sąsiedztwo Słowińskiego Parku (który rozciąga się aż do miejscowości Łeba) z jego znanymi, nie wyłącznie w Polsce, ruchomymi wydmami. Sąsiedztwo parku powoduje, iż w Rowach znajdziemy wiele tras zarówno pieszych jak i rowerowych. Na jeziorze Gardno oraz Łupawie można pływać kajakiem – corocznie kończy się tu długi na 100 km spław kajakowy Łupawą. Będąc w Rowach można zobaczyć neoromański pochodzący z XIX wieku, wybudowany z granitowych, polodowcowych kamieni kościół z dzwonnicą. Dawniej, na wzgórzu cmentarnym, liczne były groby obcokrajowców: Niemców, Hiszpanów, Francuzów, Holendrów – dowodzące bogatej, żeglarskiej przeszłości miejscowości. Na nieszczęście nie zachowały się one po dziś dzień. W Rowach można spotkać także pochodzące z dziewiętnastego stulecia rybackie domy szachulcowe.

Rowy to istotny ośrodek turystyczny, z bogatą bazą gastronomiczną, budkami z pamiątkami, wieloma ośrodkami wczasowymi, pensjonatami, domami gościnnymi oferującymi apartamenty, pokoje, kwatery i domki w Rowach.

Bogata bazę noclegową miejscowości Rowy znajdziesz na stronie: www.e-rowy.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem