Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Ostrowo

Ostrowo

Pomiędzy Karwią na zachodzie i Jastrzębią Górą na wschodzie położona jest licząca około 500 przebywających na stałe mieszkańców wieś Ostrowo.
Otoczenie położonego na małym wzniesieniu Ostrowa (Kępa Ostrowska), było dawniej często zalewane i obszary na wzniesieniu stanowiły wyspę – stąd też nazwa wioski (ostrów – wyspa).

Mimo że do plaży jest około 1 km, to wyznaczone są tu dwa strzeżone nadmorskie kąpieliska. Sama plaża jest nadzwyczaj szeroka, piaszczysta, wolna od kamieni. Dodatkowego uroku dodaje jej ujście Czarnej Wody – okolicznej rzeczki.
Ostrowo to oaza spokoju, nieopodal znacznych ośrodków wypoczynkowych – Władysławowo (ok 10 km), Jastrzębia Góra (około 4 km). Z tego miejsca niedaleko również na Mierzeję Helską bądź do obfitującego w atrakcje Trójmiasta.
Lokalizacja ta przypadnie do gustu amatorom przyrody. Umiejscowiono tu rezerwat Bielawskie Błota – nazwa wywodzi się od białego puchu wełnianek, gromadnie kwitnących w tej okolicy każdego roku w maju. Tutaj zatrzymuje się wiele gatunków ptaków w trakcie swoich wędrówek – przykładowo żurawie. Wytyczone są tu również dwa rezerwaty: „Woskownicy Bielawskiego Błota” i Moroszka Bielawskiego Błota. W lesie znajduje się wieża widokowa.
We wsi Ostrowo kultywuje się również kaszubskie tradycje, nazwy barów, pensjonatów mają kaszubskie nazwy, w noc świętojańską palą się sobótkowe ognie, a w okresie Bożego Narodzenia – kaszubskich Godów – chodzą gromady barwnych kaszubskich przebierańców.
Latem przebywa tu ok 2 tysięcy turystów. Aby zaspokoić ich potrzeby funkcjonuje w tym miejscu wiele smażalni, barów i budek z hamburgerami, kebabem. Ostrowo domki to duża część oferty noclegowej tej miejscowości, ale nie brak również pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych, domów gościnnych oferujących pokoje i kwatery oraz domki letniskowe w Ostrowie.

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem