Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Mielno

MielnoNiewątpliwie Mielno to jeden z najbardziej znanych przez mieszkańców Polski kurortów morskich na zachodnim wybrzeżu Bałtyku. Nadzwyczajnie atrakcyjne usytuowanie opodal polskiego morza i dużego jeziora Jamno – to wyraźna zaleta Mielna. Letnisko to jest dodatkowo siedzibą urzędu gminy.

Najcenniejszym pozytywem tej miejscowości wypoczynkowej jest morze. Jest ono naturalnym zasobem jodu – ten suplement diety utrzymuje w zdrowiu skóry, włosów, zębów i paznokci, jego brak z kolei, prowadzi do niedoczynności tarczycy. Niestety najwięcej tego mikroelementu zawiera powietrze w czasie wiosennych i jesiennych sztormów. Jednak Mielno dla większości letników to nade wszystko szeroka i chroniona plaża. Jest ona piaszczysta, ale miejscami można znaleźć na niej mniejsze, barwne kamyki. Na plaży letnicy bardzo często zobaczyć mogą łodzie rybackie miejscowych rybaków, dla naszych pociech atrakcją będzie dmuchane konstrukcje i zjeżdżalnia .

Mielno to ludny kurort – z okolicznym Uniesciem spaja je bulwar wzdłuż którego umiejscowiona jest ogromna liczba barów, smażalni, kafejek, budek z lodami, goframi a także sklepików z pamiątkami i centrów rozrywki. Wieczorem letnisko pobrzmiewa dźwiękami licznych dyskotek.

Pobliże jeziora Jamno – jednego z największych w Polsce – z płytkimi, cichymi wodami skutkuje tym że na masową skalę bywają tu wielbiciele sportów wodnych: kajakarze, żeglarze, widsurferzy, kitesurferzy. Jezioro to równie chętnie odwiedzają wędkarze – mogą oni kupić pozwolenie na łowienie ryb w Gospodarstwie Rybackim i czerpać z bogatych w węgorza, sandacza, leszcza, sieję, okonia, płoć czy szczupaka wód. Jezioro to również miejsce bytowania wielu rodzajów ptactwa wodnego – natknąć się można na czaple siwe, perkozy, łabędzie i różnorodne gatunki dzikich kaczek.

Noclegi w Mielnie to de facto każdy rodzaj noclegu – od campingów, poprzez domy gościnne, domy wypoczynkowe, pensjonaty, ośrodki wczasowe po komfortowe hotele.

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem