Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Mielenko

MielenkoMielenko to mała wioska przymorska polskiego wybrzeża nadbałtyckiego, zlokalizowana w pobliżu (2 kilometry) lubianego letniska – Mielna. Mielenko niesłychanie różni się od swego rozpoznawalnego i ludnego w wakacje sąsiada. Przeważa tutaj spokój i cisza, skutkiem tego to odpowiednia lokalizacja dla umęczonych hukiem i wielkomiejskim harmiderem. Spotkamy w tej okolicy urokliwe widoki – np wysadzana starymi drzewami lip droga wiodąca do Mielna, lub rzadko widziane u nas, pokryte spragnionymi czystego otoczenia porostami, drzewa tureckiej leszczyny tuż przy drodze do Chłopów.

Ale, jeśli znudzi się nam już cisza i nabierzemy chętki na muzykę, dyskoteki, puby, nadmorskie atrakcje oraz kolorowe stragany, można udać się do Mielna, choćby pieszo – potrwa to około 20 min. Ażeby dotrzeć do Mielna powinno się podążać w kierunku wschodnim, z kolei zachodnim sąsiadem Mielenka, w odległości 3km, jest fascynująca wieś Chłopy, zapisana w całości do indeksu zabytków.

Plaża w Mielenku jest dość szeroka, piaszczysta, o miałkim piasku (z drobnym dodatkiem kamieni, jakie w nieco większej ilości są raptem na brzegu, blisko wejścia do morza) i – co najistotniejsze – nie tłumna nawet w sezonie. Droga na plażę wiedzie przez las mieszany, biegnący nieopodal wydm, a zejście plażowe jest łagodne, szerokie, piaszczyste oraz wygodne.

W porównaniu z tłumnymi kurortami rządzi tu spokój, pomimo tego nie oznacza to, iż jest tutaj pusto oraz niczego nie ma. W letnisku są smażalnie a także innego rodzaju punkty gastronomiczne, przeróżne stragany oraz baza noclegowa, na którą głównie tworzą domy gościnne oraz domki nad morzem i przyczepy.

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem