Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Łazy

ŁazyŁazy to urokliwa, morska wieś zlokalizowana obok Mielna. Szczególne położenie pomiędzy Bałtykiem a 2 jeziorami Bukowo oraz Jamno przyciąga w podobny sposób urlopowiczów jak i wędkarzy. Jezioro Jamno – to 9. gdy mówimy o powierzchni – jezioro w kraju. Pokrywa powierzchnię więcej niż dwa tys. hektarów. Mimo dużej powierzchni to nader płytkie jezioro. Średnia głębokość to w przybliżeniu półtora metra a maksymalna około 4 m. Po Jamnie można także udać się na wycieczkę statkiem.

Na wszystkich pragnących bezpośredniego kontaktu z przyrodą oczekuje Rezerwat Przyrody Łazy. Rezerwat to obszar bagienno lesisty o powierzchni lekko powyżej 220 hektarów utworzony w dwa tysiące siódmym r. Ochrania się w nim ekosystem leśny i torfowiskowy, a przede wszystkim unikalne i charakterystyczne dla tego obszaru typy roślin na przykład: woskownicę europejską oraz storczyka Fuchsa. Rezerwat jest częścią obszaru strzeżonego krajobrazu – „Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego”.

Dla miłośników kąpieli morskich i słonecznych kartą atutową wczasowiska jest szeroka, piaszczysta piękna i dzika plaża w Łazach, o dogodnych dojściach do wody, ale niespecjalnie szeroka. Cechuje ją także nieregularny kształt brzegu. Zakończony jest wydmami o średniej wysokości, porośniętymi uroczym lasem sosnowym oraz trawami , tymczasem same wejścia są w większości wypadków wyposażone w wygodne schodki. Las ów ma duże właściwości zdrowotne – wspomaga rehabilitację górnych dróg oddechowych. Ponadto sąsiedztwo Łaz można podziwiać z wieży widokowej.

Tuż za wydmą znajdują się pierwsze budynki – zazwyczaj są to domy gościnne, ośrodki wypoczynkowe oraz pensjonaty w Łazach. Stąd jest tak naprawdę blisko na plażę. W związku z tym turyści, lubiący zatrzymywać się blisko plaży i morza, niejednokrotnie wybierają noclegi w Łazach –> http://www.lazy.net.pl/noclegi/wszystkie.

Oprócz wielbicieli morskich fal i plażowania, do Łazów – z powodu bliskości dwóch czystych, zarybionych jezior o przyzwoicie zagospodarowanych brzegach – przyjeżdżają tu amatorzy sportów wodnych (kajakarstwa, windsurfingu, kitesurfingu, żeglarstwa) a również wędkarze. Wędkarze mogą nabyć zezwolenia w Gospodarstwie Rybackim w Mielnie. Zezwalają one na wędkowanie na spining i na dwie wędki na obszarze całego Jamna – można tu złapać sieję, okonia, węgorza, sandacza. Najwięcej wprawdzie jest tak zwanej drobnej ryby.

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem