Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Kuźnica

Kuźnica

Jeszcze 350 lat temu Kuźnica była na wyspie, w tamtym czasie Mierzeja Helska była ciągiem wysepek, które z biegiem lat połączyły się, tworząc mierzeję w kształcie kosy. Warto, decydując się na noclegi nad morzem pomyśleć o Kuźnicy – w sąsiedztwie plaży, niezbyt tłumnie – to walory Kuźnicy.

Kuźnica, dawniej najbardziej zasiedlona wieś mierzei, współcześnie stanowi część Jastarni. Jest to też znana miejscowość letniskowa, turyści zaczęli tutaj zjeżdżać wraz z pobudowaniem linii kolejowej łączącej Hel z Władysławowem w 1922 r. To tutaj linia kolejowa znajduje się najbliżej brzegu Bałtyku. Nic dziwnego, Mierzeja Helska w sąsiedztwu Kuźnicy jest najwęższa – 200 – 300 m szerokości.
Kuźnica to też znany ośrodek rybacki. Tutejsza ludność parała się rybołówstwem od stuleci. I po dziś dzień, nie bacząc na silnie rozwijającą się turystykę w Kuźnicy podtrzymywane są tradycje rybackie. Ocalała również tradycja czerwcowej, pielgrzymki łodziami do kościoła pod wezwaniem Świętych Piotr i Pawła w Pucku.
Od strony Zatoki Puckiej leży port rybacki, zabezpieczany dwoma falochronami, z basenem portowym o powierzchni 3,5 ha. Poszerzono nabrzeże, wybudowano budynek bosmanatu. Tutaj bez trudu można znaleźć świeżą rybkę, skorzystać z propozycji licznych wędzarni i smażalni.
Kuźnicka plaża znajduje się od strony otwartego Bałtyku, jest szeroka, o drobnym piasku, natomiast na plażę z Kuźnicy prowadzą 2 zejścia. Aby dotrzeć do plaży należy pokonać tory kolejowe. Na plaży zaś, można natknąć się na barwne łodzie rybackie.
Wyjątkowo płytkie wody Zatoki Puckiej stwarzają kapitalne warunki do uprawiania windsurfingu. Ciekawostką organizowaną w tej miejscowości jest „Marsz Śledzia”. To impreza propagująca turystykę nad zat. Pucką, bezpieczny wypoczynek nad Morzem Bałtyckim a także ochronę przyrody. Marsz organizowany jest łachą nazywaną Rybitwią Mielizną pomiędzy Kuźnicą i Rewą. Najbliższy „Marsz Śledzia” przejdzie 24 sierpnia 2013 r. – zapisy na marsz potrwają aż do końca maja. Oprócz tego, przez Kuźnicę przebiega ścieżka rowerowa.
Tutejszą bazę noclegową tworzą przeważnie pensjonaty i domy gościnne oferujące pokoje oraz kwatery w Kuźnicy – www.kuznica.info.pl/noclegi/wszystkie. Odnajdziemy też pola namiotowe i domki nad morzem.

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem