Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Karwieńskie Błoto

Karwieńskie Błoto Drugie

Nie wcześniej niż z początkiem siedemnastego stulecia utworzono osadę Karwieńskie Błoto na obszarach poprzednio określanych jako bagniska niezasadne do celów osadniczych. Sprawili to osadnicy z Fryzji – doświadczeni w wznoszeniu wsi na terenach bagiennych i zatapianych przez wodę morską. Wieś wybudowano ściśle z holenderskimi projektami – chaty budowano w dwóch szeregach, a otoczenie zmeliorowano.

Stawiano tutaj domy i zabudowania gospodarcze w konstrukcji szkieletowej. Po dziś dzień uchował się budynek z końca osiemnastego stulecia – na nieszczęście został nieraz przebudowany i zatracił własny pierwotny charakter. Potomkowie „Olendrów” przebywali na tych terenach aż do 1945 roku – kiedy to zostali wysiedleni do Niemiec. Po ówczesnych kolonistach pozostały w tej okolicy pozostałości cmentarza.
Współczesne Karwieńskie Błota to 2 miejscowości. Karwieńskie Błoto Pierwsze to wcześniejsza osada, leżąca w większej odległości od brzegu morza, przy głównym szlaku komunikacyjnym, przed wjazdem do Karwi, jest jakby ekonomiczniejszą alternatywę noclegową dla turystów, którzy – wybierając ekonomiczne wczasy – chcą używać ładnej, szerokiej i piaszczystej plaży, rozrywek oraz atrakcji w Karwi. Odległość od Karwieńskiego Błota Pierwszego do plaży to powyżej dwóch km. Krótsza trasa wiodąca na brzeg morza wiedzie obrzeżem wioski Karwieńskie Błoto Drugie, które jest zlokalizowane bliżej Bałtyku. W obu tych wsiach dopiero w latach 70-tych XX wieku rozpoczęła się kształtować turystyka. Wsie oferują kojący, idylliczny odpoczynek, jednocześnie proponując typowe urlopowe atrakcje w sąsiadującej Karwi.
Tuż nad brzegiem morza zlokalizowana jest tymczasem urlopowa miejscowość Karwia leżąca w pobliżu Jastrzębiej Góry. Tu znajduje się zapewne najszersza w tym rejonie piaszczysta plaża, oddzielona ona jest pasem wydm i sosnowym lasem, który jest elementem parku krajobrazowego. W Karwi warto odwiedzić rezerwaty przyrodnicze. Do Karwi przybywali turyści już przed II Wojną Światową. Tak w Karwi i w Karwieńskim Błocie z łatwością znajdą Państwo dobraną do Waszych wymagań ofertę noclegową.

Jeśli szukasz noclegu w Karwieńskich Błotach odwiedź stronę: www.karwienskieblota.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem