Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Karwia

Karwia

Karwia to ongiś rybacka osada, dziś przyciągające wczasowiczów, nadmorskie letnisko z dwoma kąpieliskami. Historia Karwi jako letniska sięga dwudziestolecia międzywojennego, gdy do Karwi zaczęli przyjeżdżać pierwsi turyści.

Długa na około 3 kilometry i szeroka na osiemdziesiąt metrów plaża to oczywista zaleta Karwi. Plażę od letniska oddziela obrośnięty sosnowym lasem pas wydm. Uroku Karwi dodaje usytuowanie w Nadmorskim Parku Krajobrazowym, w bliskiej odległości od chronionych rezerwatów przyrody: „Przylądek Rozewie” oraz „Bielawa”. W miejscowości uchroniły się również pamiętające jeszcze XIX w. budynki o specyficznej dla regionu konstrukcji szkieletowej. Prócz plaży najwięcej letników spotkać można na uliczkach Wojska Polskiego i Kopernika, na których kuszą rozmaite obiekty gastronomiczne a także sklepiki z pamiątkami.
Każdy odwiedzający może wybrać najlepsze dla siebie lokum: pensjonaty, domki letniskowe nad morzem, domy gościnne i pokoje w Karwi – bogata baza noclegowa czeka na letników.

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem