Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Gąski

GąskiGąski – maleńka osada wczasowa, leżąca na wybrzeżu polskiego Bałtyku, wśród pól, z lasem na zach., niedaleko Milena. Pierwsze wspominki o wsi wywodzą się z pierwszej połowy siedemnastego w.

Największą zaletą letniska jest dosyć szeroka, piaszczysta plaża morska, zakończona wałem wydm, malowniczo porośniętym roślinami. Na plażę wiedzie wiele przejść – niektóre piaszczyste, inne z kolei z niezbyt wysokimi schodami.

Niedaleko kąpieliska zlokalizowana jest wybudowana w XIX wieku, wzniosła na przeszło pięćdziesiąt m, zabytkowa, lecz przez cały czas użytkowana latarnia morska. Światło z latarni, w dobrych warunkach jest widzialne z odległości bez mała około 36 km. Latarnia jest, tak jak większość latarń polskiego wybrzeża, udostępniona dla zwiedzających – po pokonaniu 190 krętych, kamiennych stopni, można upajać się uroczym krajobrazem morskim, widokiem na Gąski i sąsiednie miejscowości. Następnym zabytkiem miejscowości jest dawny Pałac Morski z 2-giej połowy 19. wieku, w którym współcześnie jest ośrodek wypoczynkowy.

Z Gąsek warto wybrać się na przechadzka plażą do pobliskiej, oddalonej w przybliżeniu ok dwa i pół kilometra wczasowiska Sarbinowo. Po przejściu następnych 2 km turysta dojdzie do kolejnego wczasowiska – osady, która zwie się Chłopy i została całkowicie wpisana do wykazu zabytków, dzięki zachowanej zabudowie starej osady rybackiej.

Ten kto postanowi spędzić wczasy w Gąskach, będzie mógł wybierać pośród wielu odmian noclegów – pól namiotowych, domów wczasowych, pokoi, kwater, domów gościnnych czy pensjonatów – sprawdź: www.gaski.com.pl/noclegi.

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem