Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Duszniki-Zdrój

Duszniki-ZdrójDuszniki-Zdrój to uzdrowiskowe miasteczko na Dolnym Śląsku, niedaleko granicy czeskiej. Duszniki – Zdrój jest jednym ze starszych uzdrowisk na terenie naszego kraju. Do dziś zachował się średniowieczny układ urbanistyczny, zabytkowe kościoły czy dworek Chopina – w którym każdego roku odbywają się koncerty z Międzynarodowym Festiwalem Chopinowskim na czele.

Uzdrowisko w Dusznikach leży poza ścisłym centrum miasta – dzięki temu kuracjusze mają wymagany spokój i ciszę. W centrum uzdrowiska położony jest Park Zdrojowy – na wiosnę porasta go mnóstwo kwiatów. Tutaj znajdują się cztery fontanny – wśród nich najbardziej znana jest Kolorowa Fontanna – oprócz zimy, wieczorową porą, fontanna iluminowana jest wielobarwnymi światłami, które wespół ze słupami wody „tańczą” w takt odtwarzanej muzyki. W Parku Zdrojowym działa także pijalnia wód z wodami: Jan Kazimierz oraz Pieniawa Chopina, koło pijalni – Muszla Koncertowa.

W Dusznikach-Zdroju warto odwiedzić Muzeum Papiernictwa – mieści się ono w zabytkowym młynie papierniczym z XVII w., przy Bystrzycy Dusznickiej. Na początku XIX stulecia miejscowy młyn zaliczany był do jednego z pięciu najsłynniejszych w Europie. Wytwarzano i wytwarza się do dziś tak zwany papier czerpany. Na dodatek, w czasie zwiedzania muzeum, można samemu wykonać arkusz takiego papieru.

Duszniki-Zdrój to nie tylko uzdrowisko – to ośrodek narciarski. W dzielnicy Dusznik – Zieleńcu panują najlepsze w tej części Sudetów warunki narciarskie. Działa tutaj dużo tras narciarskich i wyciągów (w razie potrzeby są dośnieżane), ok 10 tras narciarskich jest oświetlone po zmroku. Latem, w Zieleńcu, można korzystać z dużej ilości tras rowerowych. Będąc w Dusznikach warto odwiedzić okoliczne miejscowości – Kudowa Zdrój, Polanica-Zdrój, Wambierzyce.

Więcej: www.duszniki.com.pl

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem