Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Dębina

DębinaDębina to nieduża wioska w pobliżu wczasowiska Rowy i jeziora Gardno. Porastające okolicę lasy, z dużą ilością dębów były powodem nazwania wioski, a dosłowne tłumaczenie niemieckiej nazwy to Piękny Las. Wieś położona jest pomiędzy Ustką a letniskiem Rowy, w odległości około 2km od Rowów. W XIX w. działała w Dębinie huta szkła, wykorzystująca miejscowe surowce takie jak: torf, drewno, piasek i wytwarzała tafle szklane oraz butelki.

Towar wywożono, droga morską z portu w Ustce, do Europy i Rosji. Z biegiem lat produkcja szkła stała się nieekonomiczna i w roku 1906 hutę zamknięto. Obecnie po hucie pozostała jedynie stodoła, postawiona na fundamencie jednej z hut, i wielki, stary dąb, który kiedyś rósł na dziedzińcu huty.

Miejscowość od brzegu Bałtyku oddalona jest około jednego kilometra, choć niektóre ośrodki wypoczynkowe znajdują się bliżej. Plażę od miejscowości oddziela urwisty klif. Latem, na plaży wydzielone jest strzeżone kąpielisko o długości około 100 metrów. Na plażę prowadzi jedno przejście zakończone schodami, sama plaża w kierunku Ustki pokryta małymi kamieniami, a w kierunku Rowów jest piaszczysta. Plaża nie jest bardzo szeroka, ale zapewnia wystarczającą ilość miejsca. Znajduje się tu punkt widokowy na skraju Dębińskiego Klifu. W stronę Ustki roztacza się widok na tzw. kamienisko.

Dębina nad morzem to klasyczne miejsce dla osób lubiących bezpośredni kontakt z naturą, wędkarzy, grzybiarzy, rodzin z dziećmi, a również osób lubiących rowerowe wycieczki. Przez miejscowość prowadzi trasa rowerowa Ustka – Rowy, prowadzi ona głównie lasami i rzadziej uczęszczanymi drogami.

Sprawdź ofertę noclegową w Dębinie: www.dębina.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem