Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Darłowo

DarłowoDarłowo to urokliwe miasto wzniesione w pobliżu ujścia rzeczki Wieprzy do Morza Bałtyckiego, dysponujące drogocennymi, sławnymi zabytkami architektury a także bogatą historią. Jednak Darłowo to nie jedynie wspaniałe zabytki, ale zarówno leczniczy mikroklimat, dwadzieścia km obszernych plaż i niezanieczyszczone środowisko. Urok tej miejscowości przyciąga rok rocznie tysiące turystów. Ze względu na niewielkie oddalenie od plaży, noclegi w Darłowie – w południowej jego części a także w centrum Darłowa (www.darlowo.com.pl/noclegi/wszystkie) – są zwykle tańsze i stanowią pierwszorzędną alternatywę dla letników planujących wakacje w ekonomicznym wariancie.

Pierwsze notatki na temat miejscowości pojawiły się w XI wieku. Status miasta Darłowo zyskało z początkiem XIV stulecia co, wzmogło rozwój Darłowa i umożliwiło w poł. XIV stulecia budować zamek książęcy. Dzisiaj średniowieczny Zamek Książąt Pomorskich jest oddany do zwiedzania i pełni funkcję muzeum. Co więcej na zamku organizowana jest znaczna ilość imprez kulturalnych. Z zabytkowych budowli powinno się jeszcze wyliczyć kościoły: Mariacki, św. Gertrudy i św. Jerzego lub Kamienną Bramę – ślad murów grodzkich.

Najsłynniejsza dzielnica Darłowa – Darłówko znajduje się tuż nad Bałtykiem. W Darłówku działa też port rybacki, przeładunkowy oraz turystyczny. Odwiedzający mogą podziwiać tu jednostki pływające o długości aż do 75 m oraz zanurzeniu aż do czterech metrów. Przy wschodnim fragmencie nabrzeża cumują statki wycieczkowe, proponujące urlopowiczom eskapady po morzu. W niewielkiej odległości od wejściu do portu znajduje się latarnia morska. Dzisiaj wieża latarni ma wysokość 22 m. Latarnię wybudowano w 19. w. jej wieża była wówczas dużo niższa i dopiero stopniowe naprawy spowodowały, iż stała się pełnoprawną latarnią. W tym momencie urlopowicze mogą podziwiać stan z 1927 roku, kiedy odbył się ostatni remont budynku.

By kutry, jachty, statki mogły wypływać z portu, na rzece wybudowano szczególny, rozsuwany most, scalający Darłówko Wschodnie i Zachodnie. Wypada go zobaczyć, jako że jest to pojedyncza taka konstrukcja w naszym kraju.

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem