Dębki noclegi, informacje, wczasy w Dębkach

Darłówko

DarłówkoDarłówko – przymorska dzielnica pięknego, zabytkowego a do tego pamiętającego wieki średnie miasta Darłowa – położona jest tuż przy ujściu Wieprzy do Bałtyku. Atrakcyjna lokalizacja przy morzu, działający pro-zdrowotnie przez wzgląd na dużą wilgotność i zawartość jodu mikroklimat, czar i zabytki Darłowa, bogactwo atrakcji dodatkowo obfita baza gastronomiczna oraz noclegowa Darłówka skutkują tym, że do bardzo dawna przybywają tu na wakacje tłumy turystów z Polski a także z zagranicy.

Urlopowiczów wita tu ładna plaża – a naprawdę dwie plaże, albowiem plaża w Darłówku podzielona jest na wschodnią i zachodnią dzięki uchodzącej tutaj do Bałtyku rzekę. Plaża wschodnia jest miejscami odseparowana od Bałtyku kamieniami, ale zorganizowano na niej pole do gry w siatkówkę plażową oraz atrakcje dla naszych pociech: zjeżdżalnię, trampolinę itd. Plaża zachodnia bardziej popiera plażowanie – jest dużo obszerniejsza i piaszczysta, nie ma po tej stronie również kamieni charakterystycznych dla plaży wschodniej. Na plaży zachodniej możemy wypożyczyć sprzęt wodny, lub wykorzystać propozycję morskich atrakcji.

Tuż przy plaży umiejscowione są liczne ośrodki wczasowe, pensjonaty a także inne obiekty proponujące noclegi w Darłówku (www.darlowko.pl/noclegi/wszystkie). W większości wypadków są one względnie droższe od tych znajdujących się dalej od plaży, jednak nie jest to zasadą. Cena noclegów jest zależna również od rodzaju obiektu oraz komfortu pokoju, apartamentu czy domku.

Do największych ciekawostek Darłówka zaliczają się latarnia morska i port. Port ma trzy kilometry długości i pobudowano go przy rzece Wieprzy, tuż przed jej ujściem do Morza Bałtyckiego. Port, w zasadzie rybacki, realizuje też role turystyczne a także przeładunkowe – cumują tu liczne stateczki spacerowe. Stanowi też obiekt mnóstwa przechadzek turystów. Obok wejścia do portu stoi także aktywna latarnia morska – to z cegły budynek z 22-metrową wieżą. Latarnię morską postawiono w dziewiętnastym wieku a w dzisiejszych czasach jest ona udostępniana do oglądania od czerwca aż do września.

Ciekawostką letniska jest na pewno most pobudowany na rzece Wieprzy, scalający obie części Darłówka. Jest to jedyny w kraju most o budowie rozsuwanej. Pasjonatów militariów oraz motoryzacji zainteresuje to, iż w Darłówku rok rocznie, w ostatni tydzień czerwca tworzony jest Zlot Pojazdów Militarnych. W Darłowie odkryjemy dużo dobrze zachowanych zabytków. Pośród nich są pamiętające średniowiecze kościoły i popularna Kamienna Brama. W samym centrum miasta i na jego krańcach przygotowano również obfitą bazę noclegową. Z racji Ze względu na pewne oddalenie od morza, noclegi w Darłowie – w płd. jego fragmencie i w centrum Darłowa – są z reguły tańsze oraz stanowią znakomitą opcję dla letników planujących wakacje w ekonomicznym wariancie.

Polecamy

Białogóra nad morzem

Białogóra atrakcje, informacje, noclegi

Kopalino noclegi

Kopalino noclegi

Domki Letniskowe nad Morzem

domki nad morzem